پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: با تامین سه دکل حفاری دریایی، حضور این شرکت در آب های خلیج فارس در آینده نزدیک همانند ۴۰ سال گذشته پررنگ می شود.
نیروی دریایی چین می تواند تنها در عرض هشت سال دو برابر بزرگ تر شود، که آن را به یک نیروی دریایی بسیار قدرتمندتر از آن چیزی که الان هست تبدیل خواهد کرد.
مدیرعامل ایزوایکو گفت: برای کمک به ارتقا وضعیت ناوگان حمل‌ و نقل دریایی بایستی صنایع ملی خود را داشته باشیم.
شمارش معکوس برای صید ماهیان استخوانی در دریا شروع شد اما همچنان صیادان خزر چشم انتظار تحقق چهار مطالبه برزمین مانده هستند و نا و نوایی برای فعالیت ندارند.
نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد نخستین همایش ملی تمدن دریایی- مسیر پیشرفت طی روز‌های ۲۱ و ۲۲ دی ماه سال جاری در بندر چابهار برگزار خواهد شد.
اقتصاد دریا موضوعی است که شکوفایی آن به مدیریت واحد دولت نیاز دارد. اهتمام و پیگیری پروژه‌های ناتمام و‌ بهره‌گیری از ظرفیت‌های متنوع این حوزه، روند تحقق اهداف چشم‌انداز اقتصادی کشور را تسریع می‌کند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تشکیل کارگروه برنامه هفتم توسعه در این سازمان با هدف تدوین یک سند جامع با همفکری ارگان‌ های دریایی خبر داد.
در بند ۱۱ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، بر اجرایی سازی مزیت های دریا، سواحل، بنادر و آب های مرزی تاکید شده است.
بیست و دومین همایش صنایع دریایی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شد و مقالات ارایه شده در این همایش در پایگاه مذکور در دسترس علاقه مندان و پژوهشگران قرار گرفته است.
یك كارشناس حوزه صنایع دریایی با بیان اینکه سال ها شعار اقتصاد دریا محور در ایران سر داده می شود اما در عمل هیچ اتفاقی در این حوزه نمی افتد، گفت: در دهه های گذشته تصور بر این بود كه عدم تمركز در تصمیم گیری باعث چنین امری می شود.
مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با اشاره به ارجاع طرح "مرز رسمی ایزوایکو" به وزارت کشور، گفت: با عملیاتی شدن این مرز رسمی، سطح خدمات ‌دهی ایزوایکو به‌ طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.
رییس فراکسیون توسعه اقتصاد دریامحور مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح مزیت‌های توسعه ناوگان حمل‌ ونقل دریایی، گفت: بنادر شمالی و جنوبی کشور باید به شناورهای مدرن تجهیز شوند.
عضو گروه توسعه منطقه ای و دریامحور مجمع تشخیص مصلحت نظام: فرصت تاریخی توسعه همه جانبه بندر چابهار و سواحل مکران و کل نیمه شرقی کشور بدلیل تعلل های مکرر هندی ها و تبعیت بی چون و چرای آنها از تحریم های آمریکا از دست رفته و باعث شده است که کشور پاکستان و بندر گوادر با سرعت رشد خیره کننده، جای چابهار را گرفته و خود را به عنوان هاب منطقه ای تجاری و نفتی مطرح کند.