پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا ۵ متر در خلیج فارس و دریای عمان و وزش باد شدید در هفت استان هشدار قرمز داد.
امروزه فعالیت بانکرینگ به یک صنعت تبدیل شده است و متخصصان آن را به یک پمپ‌بنزین بزرگ در جوار یک هایپرمارکت دریایی تشبیه می‌کنند.
سامانه گندزدایی و تصفیه آب توازن کشتی، نیاز صنعت دریایی کشور بود که حالا با استفاده از فناوری نانو، بومی و در نمایشگاه نانو فناوری از آن رونمایی شده است.
طرح‌ های شیرین ‌سازی آب دریا در استان بوشهر تسریع یافته که با تکمیل طرح ‌های آب ‌شیرین ‌کن روزانه ۱۰۰ هزار متر مکعب آب تولید و به شبکه آبرسانی منتقل می‌ شود و برای تابستان آینده وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیش ‌بینی شده است.
نهمین گشت دریایی کاوشگر خلیج فارس (‏PGE2201‎‏) در راستای برنامه پایش بلند مدت خلیج فارس و دریای عمان، از 21 ‏دی 1400 به مدت یک ماه در بندر بوشهر آغاز شد.‏
رئیس ‌جمهور گفت: اقتصاد دریا و سواحل وسیع داریم اما سهم ما در اقتصاد دریا چقدر است؟ برخی کشورها سهم اقتصاد دریا تا ۵۰ درصد است، ما باید در این زمینه برنامه ‌ریزی کنیم.
علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در احکام جداگانه ای، دستیار و سرپرست اداره کل امور اقتصادی و مناطق این سازمان را منصوب کرد.
سازمان بین المللی هیدروگرافی (IHO) متن پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی هیدروگرافی انتخاب و به کشورهای عضو این سازمان ابلاغ کرد.
اقتصاد دریامحور، راهبردی اساسی، توسعه ای و کنش گرا و در نهایت، تحول آفرین است.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می ‌دهد که ماده‌ ای در جلبک‌ های دریایی خوراکی وجود دارد که می ‌تواند مانع از ابتلای سلول‌ ها به کووید ۱۹ شود.
منابع انرژی تجدیدپذیر همان قدر که مفید هستند، نیازمند یک سیستم ذخیره انرژی پشتیبان هستند تا انرژی را برای زمانهایی که خورشید نمی‌ تابد یا باد نمی‌ وزد ذخیره کنند. باتری اقیانوسی (Ocean Battery) طراحی جدیدی برای سیستم‌ های ذخیره انرژی است که تا حدودی شبیه به یک سد برق آبی بوده و در اعماق اقیانوس نصب شده و کار می‌ کند.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این مهم که، لازم است حمایت از تولید داخلی از شعار به عمل تبدیل شود، گفت: حذف موانع تولید را باید از داخل کشور شروع کرد تا بتوان در شرایط آرمانی به صادرات هم رسید.
مدیر گروه پسمانداری پژوهشکده چرخه سوخت هسته ‌ای و مواد پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای گفت: آب یک ضرورت اساسی زندگی مردم است و تامین آن با انرژی هسته ای در بالا بردن نگاه مردم به صلح آمیز بودن انرژی هسته ای قطعا تاثیر گذار است.